ژانویه 31 2018 0Comment

آفتاب زمستان

آفتاب زمستان را دست کم می‌گیرید؟ نمی‌دانید از همین نور نصف و نیمه و بی‌رمق چه کارها برمی‌آید؟ شاید فقط زیر تیغ و برق آفتاب یادتان بیفتد که به داد چشمها و پوست‌تان برسید و موقع سوز و سرمای زمستان، فقط دنبال یک جای گرم برای باز کردن یخ دست و پای‌تان باشید. اگر این طور است، پس توصیه‌های متخصصان چشم و پوست را بشنوید تا کمی درباره سلامتیشان دچار وجدان‌درد شوید! بهتر است بدانید که آفتاب زمستان بیشتر می سوزاند.

آن‌ها می‌گویند هوای خشک زمستان و باد شدید این فصل، می‌تواند باعث خشکی، ترک خوردگی و خارش پوست شود. شاید تابش نور خورشید این فصل خیلی شدید نباشد، اما بازهم احتمال آسیب دیدن پوست در اثر اشعه ماورای بنفش وجود دارد؛ به خصوص آسیب به چشم‌ها ممکن است بیشتر شود، چون در زمستان با این که شدت نور مریی کم‌تر است و درست به همین دلیل، مردمک‌ها گشادترند که در نتیحه احتمال خشکی چشم بیشتر می شود. اما شدت اشعه ماورای بنفش نور خورشید، چندان تفاوتی با تابستان ندارد.

آفتاب زمستان، چشم‌های شما را به الطاف ویژه‌اش می‌نوازد. دکتر شکوه صناعی، پزشک اپتومتریست ما، معتقد است که استفاده از عینک آفتابی و طبی در فصل زمستان دو خاصیت دارد؛ هم محافظ چشم در برابر نور مضر خورشید است و هم مانع ورود سرما به درون چشم می‌شود.
انعكاس نور خورشيد از روي برف بر روي چشم و پوست مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب در فصل تابستان در ساعات سه تا 11 بعد از ظهر خطرناك است از اين رو توصيه مي شود افراد حتي الاامكان در روزهاي برفي-آفتابي از خانه خارج نشده و يا در صورت خروج حتما از عینک های آفتابی و كرم هاي ضد آفتاب استفاده کنند.

سوختگی یا برف کوری
یکی از بیمارها و آسیب های چشمی برف کوری است. سوختگی یا برف کوری چیست ؟ چنانچه چشم در معرض تابش شدید اشعه ماورا بنفش قرار گیرد، مثلا به هنگام راه رفتن در برف یا یخچال بدون محافظت کردن از چشم ، چشم به شکل موقت دچار سوختگی یا همان برف کوری شده که این حال گرچه موقتی است ولی دردناک است و در این حالت سطح چشم شما یا همان قرنیه ملتهب می شود.
اغلب مردم این خطر را تنها در روزهای آفتابی جدی میگیرند اما احتمال بروز این حالت و سایر موارد در هوای ابری هم وجود دارد. اولین علایم این ناراحتی به شکل سوزش چشم خود را نشان می دهد اما تاثیر کامل آن حدود 8 ساعت پس از سوختگی خود را به طور کامل نشان خواهد داد که در این مرحله چشم شما قرمز شده و حس می کنید که روی چشم شما اتو گذاشته اند این حالت به مرور پس از حدود 36 ساعت از بین می رود.

برای سرعت بخشیدن به درمان و کاهش درد، روی چشمهایتان دستمالی سرد و خیس قرار دهید و اصطلاحا کمپرس نمایید و همچنین می توانید برای کم شدن درد از داروهای خوراکی مسکن مثل بروفن استفاده نمایید. سعی کنید تا جای ممکن چشم تان را تا بهبودی بسته نگه دارید تا با برخورد مجدد نور ملتهب نشود. این آسیب هیچ عوارض بعدی نخواهد داشت و پس ار گذشت زمان بهبودی حاصل می شود.
بیشتر مردم فکر می‌کنند کاربری عینک آفتابی، محدود و مخصوص به فصل تابستان است، درصورتی که استفاده از آن در این فصل برای جلوگیری از تاثیر سوز سرما و به دنبال آن التهاب استخوان‌های دور چشم، توصیه می‌شود. بهترین رنگ زمینه برای عینک‌های آفتابی طبی از دید متخصصان چشم‌پزشکی، زمینه کرمی ، قهوه‌ای و خاکستری می باشد.

پوست و چشم افراد در يك روز معمولي آفتابي در فصل زمستان مانند يك روز معمولي آفتابي فصل تابستان مي توانند دچار آفتاب سوختگي شود به ويژه اگر اين امر همراه با انعكاس نور خورشيد در برف همراه باشد.
اگرچه زمستان با برف و سوز و سرما شناخته می شود اما اشعه ماوراء بنفش در این فصل برفی نیز کار خود را می کند و نباید آن را دست کم گرفت. آفتاب زمستانی را جدی بگیرید. ما در گالری آماده ی ارائه ی انواع عینک های مناسب برای زمستان و روزهای برفی به شما عزیزان هستیم.
اصفهان_شمس آبادی_عینک گوانجی
09033995281
03132241700

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com