آگوست 04 2018 0Comment

سر درد های چشمی

سر درد های چشمی

حتما برای شما هم پیش آمده که هرروز بی دلیل سر درد بگیرید و از پیدا نکردن علت کلافه شده باشید. یکی از دلایل سر درد ها به چشم های شما برمیگردد. اگر دردی که حس میکنید بیشتر در نواحی چشم و ابروها و همینطور اگر زمان شروع آن معمولا بعد از ظهرهاست، احتمال اینکه ریشه ی آن در چشم های شما باشد زیاد است. به این نوع از سر درد، سر درد های چشمی میگویند.

http://www.govanjioptic.com

دلایل سر درد های چشمی

دور بینی، آستیگماتیسم و پیر چشمی از عوامل چشمی هست که ممکن است باعث سر درد های چشمی شود. سر درد های چشمی  زمانی احساس می شوند که شما برای تمرکز و فوکوس کردن روی اجسام یا نوشته ها دقت کنید یا سعی زیادی برای دیدن داشته باشید. هرچه تلاش شما برای دقت کردن بیشتر شود، سر درد های چشمی هم بیشتر خواهد شد. همینطور استفاده از موبایل و کامپیوتر و سیستم هم این دردها را تشدید میکند.

 

ضعیف شدن چشم

پس اگر بعد از انجام فعالیت های چشمی مثل عواملی که گفتیم، این نوع سردردها به سراغ شما می آید، حتما برای معاینه چشم های خود به یک اپتومتریست مراجعه کنید تا با تجویز عینک یا لنزهای تماسی طبی از این سردرد های چشمی جلوگیری شود. ممکن است حتی با وجود استفاده از عینک باز هم سر درد داشته باشید. علت آن میتواند تفاوت نمره ی چشم و نمره ی عدسی عینک شما باشد. اگر بیش از 6 ماه یا حداکثر 1 سال از آخرین معاینه چشمان شما میگذرد و در دید خود مشکل دارید یا هنگام استفاده از عینکتان سر درد میگیرید حتما برای معاینه چشم های خود اقدام کنید. ما در فروشگاه و مرکز بینایی سنجی گوانجی واقع در خیابان شمس آبادی، آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان هستیم.

استراحت دادن چشم

چنانچه چشم های شما در حدی ضعیف نبود که مجبور به استفاده از عینک باشید، برای پیشگیری از شروع سر درد های چشمی، بهتر است بین هر چند دقیقه فعالیت چشمی خصوصا کار با کامپپیوتر، کمی به دوردست نگاه کنید و چشم ها را ببندید و با حرکات مخصوص چشم، نرمش دهید.

 

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com