دسامبر 12 2019 0Comment
شرایط مناسب مطالعه برای چشم

شرایط مطالعه مناسب چشم

شرایط مطالعه مناسب چشم

شاید تعدادی از دانش آموزان هنگام تحصیل تمام شب ها را به مطالعه اختصاص دهند، اغلب بدون اینکه استراحت کافی بین آنها انجام شود. اگرچه این ممکن است برای ایجاد نمرات معقول به نظر برسد ، ممکن است بعداً وقتی ناراحتی هایی در مورد سلامتی تان  پیش بیاید ، بویژه برای چشمان شما ایجاد شود و مجبور شوید به بینایی سنجی مراجعه کنید، پشیمان شوید.پس باید شرایط مطالعه مناسب چشم فراهم باشد.

نمرات فقط زمانی که در مدرسه هستید ، مهم هستند ، اما سلامتی و بینایی شما به شما امکان می دهد کارهای دیگری را که دوست دارید بعداً در زندگی انجام دهید – اما فقط اگر زود از آنها مراقبت کنید در اینجا چند نکته برای محافظت از چشمانتان هنگام مطالعه آورده شده است.

 

از روشنایی خوب استفاده کنید

فرقی نمی کند که شما در حال مطالعه در کتابخانه ، در اتاق خود هستید از نور کم در هنگام مطالعه دوری کنید ، داشتن چراغ روشنایی هنگام مطالعه کردن کتابها ضروری است. هنگامی که جوان هستید ، چشمان شما ممکن است فشار نور کم در هنگام خواندن را زیاد متوجه نشود ، اما بسیاری از تکرارهای این رفتار می تواند باعث صدمات جبران ناپذیری در آینده شود. یک چراغ مطالعه با نور مناسب ، را تهیه کنید که دارای نور طبیعی مناسبی برای انجام مطالعه شما باشد.

 

استراحت منظم داشته باشید

چشمان ما به گونه‌ای طراحی نشده است كه به مدت طولانی به اشیاء كوچك و صفحه نمایش رایانه متمرکز شویم. اگر بیش از یک ساعت مطالعه کرده اید ، استراحت منظم را شروع کنید. در مورد وقفه های زمان مطالعه خود نگران نباشید ، زیرا نه تنها استراحت به شما آرامش می بخشد تا بتواند روی متون و نمودارها بهتر تمرکز کند ، ذهن شما نیز تجدید می شود تا بتواند اطلاعات را حفظ کند. مثلا برای هر یک ساعت یک ربع استراحت به خود بدهید.

 

تمرینات چشم را انجام دهید

بسیاری از تمرینات ساده و مؤثر وجود دارد که می توانید برای  نگه داشتن بینایی چشم های خود انجام دهید. بعضی از آنها ممکن است مانند تمرینات به نظر نرسند اما عملکردی باشد که معادل چرت زدن به چشم شما بدهد. یک تمرین خوب این است که به مدت چند دقیقه به راحتی چشم خود را در کف دست خود استراحت دهید ، مطمئن شوید که هیچ نوری وارد چشمان شما نمیشود این تاریکی مطلق در حال جوانسازی چشم های شماست و به سهولت در تمرکز بیش از حد کمک می کند.

یک تمرین ساده دیگر ، نگاه کردن به پهلو ، ابتدا در یک جهت و سپس در سمت دیگر ، نگه داشتن هر جهت برای چند ثانیه بدون فشار است. سپس همان تمرین را فقط به جای بالا و پایین جستجو کنید. این امر به ورزش عضلات چشم شما کمک می کند ، زیرا مطالعه برای مدت طولانی در وضعیت غیر طبیعی چشمان شما را ایمن قرار می کند.

 

تغذیه خوبی داشته باشید

این ممکن است جای تعجب داشته باشد ، اما خوردن خوب برای سلامتی چشم بسیار مهم است زیرا تغذیه مناسب به تغذیه چشمان شما و نگه داشتن آنها در شرایط مناسب کمک می کند. هنگام مطالعه ، غذاهای سالم چشم مانند هویج ، زغال اخته ،  ذرت را در کنار خود نگه دارید و اغلب آنها را میان وعده میل کنید.

بتاکاروتن موجود در هویج در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و عملکردی برای ترمیم و حفظ چشم شما دارد. آنتی اکسیدان های موجود در زغال اخته با استرس اکسیداتیو روی چشم شما از مطالعه بیش از حد خنثی شده و عملکرد چشم را بهینه می کند. به همین ترتیب ، ذرت حاوی مواد مغذی مهمی است که مخصوص سلامتی چشم است.

چشمان شما نقش بسیار مهمی ایفا می کند و همچنین شاخص های خارق العاده ای برای سلامت کلی است. اگر به دلیل مطالعه زیاد چشمان شما احساس سستی ، استرس ، خشکی یا درد دارد ، بنابراین انجام اقدامات لازم برای محافظت از آنها بسیار مهم است.و در نهایت برای درمان آن ها به بهترین مرکز بینایی سنجی اصفهان گوانجی مراجعه نمایید.

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید