دسامبر 26 2019 0Comment
فوریت های پزشکی چشم

فوریت های پزشکی چشم

فوریت های پزشکی چشم

دید شما در کیفیت کلی زندگی شما تاثیر به سزایی دارد بنابراین از مهم تریت اجزای بدن شماست که به هیچ عنوان حاضر به آسیب آن نخواهید بود. حتی یک صدمه کوچک می تواند عواقب جدی داشته باشد. اگر فوریت های پزشکی چشم برای شما اتفاق بیفتد باید بلافاصله به اورژانس مراجعه نمایید تا بعدا تحت نظر یک چشم پزشک قرار بگیرید.

اگر شرایط اضطراری در خارج از ساعت کار رخ داده است ، لطفاً خود را به نزدیکترین اورژانس برسانید..

اگر موارد زیر را تجربه کردید باید فوراً از چشم پزشک کمک بگیرید:

تاری دید

دید چندگانه

از دست دادن بینایی ناگهانی

چشم درد

احساس گر گرفتگی و سوزش چشم

تار شدن ناگهانی  بینایی شما

اختلالات بینایی

سایش قرنیه

تماس با مواد شیمیایی خارجی

یک شی خارجی در چشم شما برود

ترشح قابل توجهی از چشم شما

 

فوریت های پزشکی چشم:

برخی از صدمات چشم بیشتر از سایرین اتفاق می افتد. مرکز معاینه چشم  گوانجی به حفظ سلامتی شما و چشمان شما اختصاص دارد. در اینجا چند مرحله کمکهای اولیه را که باید تجربه کنید در صورت تجربه هر یک از این موارد اضطراری برای چشم ذکر شده است.

تماس شیمیایی

چشمان ما فوق العاده حساس است. اگر چیزی در چشم ما برود ، می تواند باعث تحریک و حتی آسیب شود. اگر مواد شیمیایی در چشمان شما برود ، مطمئن شوید که بلافاصله چشم هایتان را آب می شویید. با استفاده از نزدیکترین منبع آب خنک و تمیز ، حداقل 15 دقیقه چشم خود را شستشو دهید.

حتی اگر چشمان شما بعد از تنها چند دقیقه احساس بهتری پیدا کند ، ضروری است که تمام پانزده دقیقه شست و شو را ادامه دهید تا بتوانید اطمینان داشته باشید که تمام آثار باقیمانده شیمیایی از چشم و ناحیه چشمی شسته شده اند. هرگونه مواد شیمیایی باقیمانده می توانند بعداً باعث آسیب شوند.

ساییدگی قرنیه

قرنیه شما جلویی ترین قسمت چشم شما است ، هاله نازک که عنبیه و مردمک شما را پوشانده است. مانند سایر نواحی چشم شما ، بسیار ظریف است و به راحتی می تواند اسیب ببیند خراش یا ضربه می تواند چشم شما را در معرض عفونت قرار دهد.

اگر خراش قرنیه را تجربه کرده اید ، چشم خود را مالش ندهید. این ممکن است با حرکت خراش و ایجاد زخم بیشتر وضعیت را بدتر کند. درعوض ، چشم خود را به آرامی با آب تمیز و خنک بشویید تا هرگونه مواد اضافی از بین برود و بعد فوراً به دنبال مراقبت پزشکی حرفه ای باشید.

جسم خارجی

اگر جسم خارجی  در چشم شما برود، چشم خود را مالش ندهید یا سعی در از بین بردن جسم نکنید زیرا این ممکن است باعث آسیب بیشتر شود. در عوض ، فوراً به نزدیکترین بیمارستان بروید.

درعوض ، باید با شستشوی چشم خود با آب تمیز و خنک سعی در جابجایی شیء کنید. پس از جدا کردن شی ، به دنبال مراقبت پزشکی باشید. نباید سعی کنید با استفاده از انگشتان دست یا یک جفت موچین شیء را از بین ببرید ، زیرا این ممکن است باعث آسیب بیشتر شود. اگر نمی توانید با شستشوی چشم خود جسم را خارج کنید ، فوراً به مراقبت پزشکی بروید.

چشم های قرمز

در حالی که دلایل مختلف زیادی برای چشمان قرمز وجود دارد ، تشخیص این علائم ناگهانی و آنچه که معمولاً به آن “چشم صورتی” گفته می شود – مهم است – التهاب در نتیجه دلایل آلرژیک ، باکتریایی یا ویروسی.

چشمان قرمز می تواند در اثر عواملی کاملاً محیطی ایجاد شود و یا به عنوان یک اثر جانبی تاسف آور از وضعیت موجود در چشم موجود ظاهر شود. این موارد می تواند از چیزی به سادگی گرد و غبار یا دود تا گرفتگی های پیچیده تر مانند زخم های قرنیه متغیر باشد

 

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید