اکتبر 12 2019 0Comment
انواع تست بینایی سنجی

انواع تست بینایی سنجی

انواع تست بینایی سنجی برای سنجش چشمان شما وجود دارد:

بسیاری از افراد انتظار این را ندارند که نیاز به گرفتن وقت برای معاینه چشم  باشند به خصوص اگر قبلاً هرگز یک بار هم مراجعه نکرده باشتد  چشم نداشته اند یا سالها از آخرین معاینه چشم  آنها گذشته باشد.

پزشکان چشم از معاینات و روشهای متنوعی برای معاینه چشم شما استفاده می کنند. این آزمایشات از نمونه های ساده ای مثل خواندن نمودار تست معاینه چشم گرفته تا تست های پیچیده مانند استفاده از لنز با قدرت بالا برای معاینه ساختارهای ریز داخل چشم شما متغیر است.

معاینه کلی چشم بستگی به اپتومتریست و تعداد و پیچیدگی تستهای مورد نیاز برای ارزیابی کامل دید و سلامتی چشم شما دارد ، می تواند یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

در اینجا تست های چشم و بینایی وجود دارد که احتمالاً در طی یک معاینه جامع چشم با آنها روبرو خواهید شد:

تست های حدت بینایی

معاینه چشم

نمودار استاندارد.

تست های حدت بینایی

از اولین آزمایشاتی که در یک تست معاینه چشم جامع چشم انجام می شود ، تست های حدت هستند که وضوح بینایی شما را اندازه می گیرند.

معمولاً با استفاده از یک نمودار  متشکل از حروف برای معاینه چشم پیش بینی شده برای اندازه گیری حدت بینایی از راه دور و یک نمودار حدت کوچک و دستی برای اندازه گیری دید شما از نزدیک انجام می شود.

آزمون کور رنگی

تست غربالگری که بینایی رنگ شما را بررسی می کند اغلب در اوایل تست معاینه چشم انجام می شود تا نابینایی رنگ را رد کند و مشخص شود در تشخیص رنگ ها مشکلی ندارید .

علاوه بر تشخیص کمبودهای بینایی رنگی ارثی ، آزمایش های کور رنگی نیز می توانند به پزشک چشم شما هشدار دهند تا مشکلات سلامتی چشم را که ممکن است بر بینایی رنگ شما تأثیر بگذارد ، قرار دهند.

تست انکسارسنجی

این تستی است که پزشک چشم شما برای تعیین نسخه دقیق عینک شما استفاده می کند.

در حین انکسار ، پزشک ابزاری به نام فوروپتر را جلوی چشمان شما قرار می دهد و یک سری لنز را انتخاب می کند. وی سپس از شما سؤال می کند که کدام یک از لنزها در هر انتخاب دید شما را واضح تر می کند.

براساس پاسخ های شما ، پزشک چشم شما تا رسیدن به یک نسخه نهایی عینک ، به تنظیم دقیق قدرت لنز ادامه خواهد داد.

انکساربرای تعیین سطح دوربینی نزدیک بینی ، آستیگماتیسم و پیرچشمی .

براساس این لیست انواع تست بینایی سنجی می توانید نمره عینک مناسب خود را پیدا کنید.

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com