جولای 04 2019 0Comment
بینایی سنجی در اصفهان

بینایی سنجی در اصفهان

بینایی سنجی در اصفهان

اپتومتری در اصفهان  یا بینایی سنجی در اصفهان، حرفه مراقبت بهداشتی با بررسی مشکلات چشم که موجب نقص بینایی و تشخیص و درمان است اگر  چنین شرایطی به وجود آید اپتومتریست ها عینک ، لنزهای تماسی و سایر وسایل نوری را که تمرکز چشم ها را تصحیح می کنند ، تجویز و عرضه می کنند.

آنها همچنین برای تشخیص اختلالات مانند گلوکوم و آب مروارید ، چشم را معاینه می کنند . علاوه بر این، بینایی سنجی به استفاده صحیح و مراقبت از چشم ها، نظارت بر برنامه های تمرین و آموزش است که به مشکلات درمان بینایی، و بیماران کمک و به بازسازی دید کم و یا به شدت محدود طراحی شده است.

بر خلاف چشم پزشک که دوره های جراحی را انجام می دهد، به طور کلی اپتومتریست یا بینایی سنجی در اصفهان برای انجام جراحی آموزش دیده نیست. با این حال ، اپتومتریست ها مجاز به استفاده از داروهای درمانی موضعی و درمان گلوکوم و سایر بیماری های چشم با داروهای سیستمیک هستند.

اپتیک ، یکی دیگر از تخصص های بینایی سنجی است ، که در صورت تجویز لنز برای بهبود مشکلات چشمی بعد از معاینه چشم می توناند لنزها و لوازم بهبود بینایی را بسازد و در اختیار بیمار قرار دهد

و بر ای معالجه بیماریها و اختلالات چشم سروکار دارد .

 

تاریخچه بینایی سنجی در جهان

معاینه چشم پزشکی شامل یک تاریخچه کامل و با تمرکز خاص روی علائم بیمار است.

اولین دوره رسمی چشم پزشکی در سال 1803 در دانشکده پزشکی دانشگاه گوتینگن تدریس شد و اولین کلینیک چشم پزشکی با تأکید بر تدریس ، موسسه چشم لندن ، در سال 1805 با آغاز تخصص ویژه به سبک  مدرن افتتاح شد. پیشرفت های اپتیک توسط پزشک هلندی Frans Cornelis Donders در سال 1864 با سیستم مدرن تجویز و قرار دادن عینک برای  مشکل بینایی خاص ایجاد کرد. اختراع لوازم چشم پزشکی برای دیدن قسمت داخلی چشم امکان ایجاد نقایص چشم با شرایط پزشکی داخلی را ایجاد کرده است.

در قرن بیستم ، پیشرفت در این زمینه عمدتاً در جلوگیری از بیماری های چشم از طریق معاینات منظم چشم و درمان زود هنگام نقایص مادرزادی چشم نقش داشته است. یکی دیگر از پیشرفتهای مهم ،در حوزه  چشم پزشکی این بود که اولین بار در سال 1944 در نیویورک تأسیس شد و باعث شد بافتهای قرنیه برای پیوند در دسترس عموم واقع شود.

عملکرد چشم انسان دریافت تصاویر بصری است. هر آنچه که روی بینایی تأثیر منفی بگذارد ، با مراجعه به چشم پزشک حل می شود  ، خواه با ایجاد نقص در چشم ، بیماری ، آسیب دیدگی ، دژنراسیون ، پیری یا انکسار ایجاد شود. در معاینه چشم آزمایشاتی از عملکرد بینایی انجام می دهند و قسمت داخلی چشم را به عنوان بخشی از معاینه جسمی عمومی برای علائم بیماری های سیستمیک یا عصبی بررسی می کند. وی معالجه پزشکی برای بیماری های چشم و عینک برای انکسار را تجویز می کند و در مواردی که مشخص شده است عمل جراحی را انجام می دهد. 

تفاوت بین بینایی سنجی و متخصصین چشم پزشک

بسیاری از افراد در مورد تفاوت بین بینایی سنجی (اپتومتری) و چشم پزشک سردرگم می شوند. هرچند که هر دوی آن ها از چشم مراقبت می کنند، اما چندین تصور غلط رایج بین این دو وجود دارد. بینایی سنجی و متخصصین چشم پزشک هر دو نقش مهمی در مراقبت از چشم دارند، اما سطح آموزش و تخصص آن ها کاملا متفاوت است.

بین متخصص اپتومتری و متخصص چشم پزشک اختلاف معنی داری وجود دارد. اپتومتریستها پزشک نیستند؛ آن ها متخصصان مراقبت بهداشتی هستند که مراقبت از چشم را فراهم می کنند. متخصصان اپتومتری مجاز به انجام بینایی سنجی (اپتومتری) هستند که عمدتا شامل آزمایشات چشم، آزمایشات بینایی، شناسایی و درمان برخی اختلالات چشم است. متخصص چشم پزشک حداقل هشت سال از دوره های تخصصی پزشکی پس از کالج را گذرانده است. چشم پزشکان مجاز به تشخیص و درمان تمام بیماری های چشم و مشکلات بینایی، و نیز عمل جراحی چشم هستند. متخصصین چشم پزشکی، تکنسین هایی هستند که عینک ها و لنزهای تماسی را طراحی می کنند تا دید چشم را اصلاح کنند. با استفاده از دستورالعمل های ارائه شده توسط چشم پزشکان و متخصصین اپتومتری، آنها به بیماران کمک می کنند که اصلاحاتی را که نیاز دارند انجام دهند. متخصصان اپتومتری در مدت حداقل سه سال در دانشگاه تحصیل می کنند و باید قبل از اینکه دانش و مهارت لازم برای ثبت نام را داشته باشند.
اگر به دنبال بهترین مرکز بینایی سنجی در اصفهان هستید ما به شما عینیک گوانجی به مدیریت سرکار خانم دکتر شکوه صناعی، کارشناس اپتومتری از دانشگاه شهید بهشتی تهران، کارشناسی ارشد و دکترای مدیریت بیزینس از دانشگاه ALU آمریکا را معرفی می کنیم که در این مرکز معاینه دقیق، فرم عینک و عدسی متناسب با نمره، ساختار فیزیکی چهره و شغل فرد، تراش و تعبیه عدسی مناسب مطابق با نسخه فرد انجام می شود

بینایی سنجی در اصفهان
بینایی سنجی در اصفهان

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com