ژوئن 03 2021 0Comment
شرایط رانندگی در شب

بینایی و شرایط رانندگی در شب

بینایی و شرایط رانندگی در شب

همانطور که همه ما می دانیم، رانندگی در شب به نسبت راندن در روز سخت تر می باشد و دلیل این امر از بین رفتن نور طبیعی است که شما را دچار چالش هایی خواهد کرد. اوضاع بینایی و شرایط رانندگی در شب برای هر کس به نحوی است که شاید با دیگری متفاوت باشد.

یک نفر اتفاقاً با رانندگی در شب راحت تر است و شخصی دیگر بینایی در شب را از دست می دهد و به طور کل دچار مشکل شب کوری است. بنابراین قبل از اینکه به هنگام تاریکی رانندگی کنید، از میزان بینایی خود و شرایط آن در شب هنگام مطلع و سپس به راندن بپردازید.

رانندگی در شب به طور کل نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد، شما باید علاوه بر داشتن بینایی در شب، از تمرکز و آگاهی ذهن نیز برخوردار باشید تا بتوانید محیط پیرامون خود را به درستی آنالیز کنید. بهتر است در صورتی که احساس می کنید دید در شب شما قوی نیست و نیاز به مراجعه به پزشک دارید، حتما این کار را انجام داده و آن را پشت گوش نیندازید.

با توجه به آمار بیان شده، تصادفات در شب بیشتر از روز است. دلیل این امر نداشتن دید در شب کافی است که منجر به عملکرد اشتباه راننده شده و تصادفات گاهاً جبران ناپذیری را به بار می آورد. رانندگی در شب با کم شدن وسعت دید شما، عدم امکان تشخیص تمامی رنگ ها و نداشتن انعکاس برخی اشیاء به چشم، سخت تر می شود.

 

از مواردی که لازم است در شب حتما آن ها را رعایت فرمایید می توان به:

  • استفاده از عینک و لنز طبی خود در صورتی که چشم های شما دچار مشکل است.
  • روشن کردن چراغ های جلو در هنگام رانندگی در شب
  • استفاده از نور پایین تا جای ممکن (دلیل این است که در در صورت مواجه با راننده ای از روبرو، شما با نور بالای خود، دید آن ماشین را مختل نکرده و یا در صورتی که نور شما در آینه عقب ماشینی قرار می گیرد، دید در شب را برای او مشکل تر نکنید.)
  • سرعت مجاز و فاصله بین ماشین ها را در شب بیشتر از پیش رعایت فرمایید.
  • چراغ های داخل خودرو را حد­الامکان روشن ننمایید.
  • استراحت در شب و پلک زدن برای جلوگیری از خستگی و خشکی چشم

بهترین فروشگاه عینک اصفهان فروشگاه عینک گوانجی فروش انواع عینک های مناسب با شرایط دید شما اعم از طبی و آفتابی

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید