نوامبر 23 2020 0Comment

دلیل استفاده از عینک طبی و اینکه آیا استفاده از عینک بینایی ر ا بهبود میبخشد

دلیل استفاده از عینک طبی و اینکه آیا استفاده از عینک بینایی ر ا بهبود میبخشد

دلیل استفاده از عینک طبی و  استفاده از عینکی که تجویز می شود به شما کمک می کند تا مشکلات بینایی مربوط به لذت بردن از دید واضح ، از نزدیک یا از راه دور اصلاح شود. برای بسیاری از افراد دارای عینک ، این امر منجر به کیفیت زندگی روزمره می شود.

 

طبیعت فیزیکی چشم شما ممکن است  با نوع مشکلات بینایی مواجه شود و به شما کمک می کند تا نوع مناسب عینک را برای بهبود بینایی خود شناسایی کنید.

 

نزدیک بینی و دور بینی شایع ترین مشکلات بینایی است که مردم با آن روبرو می شوند.

 

  • نزدیک بینی به شخصی گفته می شود که می تواند از نزدیک چیزها را ببیند ، اما از فاصله دور دچار دید چند فازی می شود. در این سناریو ، طول فیزیکی چشم بیش از حد طولانی است که باعث ایجاد اعوجاج می شود.

 

  • دوربینی از کره چشم بسیار کوتاه حاصل می شود ، که خواندن و دیدن مسائل از نزدیک را دشوار می کند و  زمانی اتفاق میفتد  که فرد از یک تصویر واحد در نزدیک ، دو تصویر ببیند.

 

استفاده از عینک طبی به طور قابل توجهی هر یک از این شرایط را بهبود می بخشد. عینک می تواند در طول فعالیت های خاص ، مانند خواندن ، نوشتن ، یا رانندگی ، یا ممکن است به صورت همیشگی گذاشته شود  ، مفید باشد.

 

آیا استفاده از عینک می تواند بینایی شما را بهبود بخشد؟

بله ، استفاده از عینک می تواند بینایی شما را بهبود ببخشد ، اما عینک چشم شما فقط باعث تقویت موقتی چشم می شود. لنزهای عینک نمی توانند مشکلات پزشکی را “برطرف کنند” و یا تغییرات چشمگیری در ساختار چشم شما ایجاد کنند .

عینک با خنثی کردن ناهنجاری های جسمی در شکل چشم که توانایی شما در پردازش صحیح نور را تحت تأثیر قرار می دهد ، آنچه را می بینید واضحو تقویت می کند – اما دید بهتری که از استفاده از عینک حاصل می شود به لطف تغییر دیدگاه شما است و نتیجه هیچ تغییرات واقعی چشم یا بینایی شما بنابراین اگرچه عینک ابزاری مفید برای رفع این شکاف است ، اما در واقع باعث بهبود دید شما نمی شود.

 

آیا استفاده از عینک چشم شما را ضعیف می کند؟

خیر. عینک می تواند بینایی را اصلاح کند – اما ، همانطور نمی تواند چشم را به صورت فیزیکی تقویت یا بهبود بخشد تا بینایی شما را درمان  کند ، همچنین در صورت استفاده از آن ، چشم شما دیگر ضعیف تر نخواهد شد.

عینک طبی نسخه کمکی بینایی است که نحوه دریافت اشعه نور را برای بهبود وضوح دید در چشم تغییر می دهد. که منجر به یک تجربه بصری به طور کلی بهتر می شود. همچنین ، از آنجا که با افزایش سن بینایی شما بدتر می شود ، پس از گرفتن عینک طبی با نسخه ، همچنان رو به زوال است.

این زمان بندی ممکن است باعث شود به نظر برسد که دلیل آن عینک  شماست. اما تغییر بینایی احتمالاً مربوط به سن است و ارتباطی به میزان استفاده از عینک ندارد. با استفاده از عینک چشم به بینایی آسیب نخواهید زد و در صورت عدم استفاده از عینک ، بینایی شما بهتر نمی شود.

خرید انواع عینک طبی و آفتابی در بهترین فروشگاه عینک اصفهان گوانجی

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید