می 11 2021 0Comment
مضرات  نور آبی برای چشمها

ضرر نور آبی برای چشم

مضرات  نور آبی برای چشمها

lز مضرات  نور آبی برای چشمها غیر قابل انکار است اما طبق گفته محققان این ضرر آنقدر زیاد نیست که همه فکر می کنند، می توان از انواع نور آبی به نور مانیتور اشاره کرد

نور آبی که انواع مختلفی دارد، یکی از موضوعاتی بوده است که همیشه در میان پزشکان ودانشمندان بر سر آن بحث هایی وجود داشته است. بسیاری بر این عقیده هستند که نور آبی آسیب های زیادی بر چشم وارد می کند اما باید بدانید که چشم انسان فیلتری برای نور آبی در خود دارد.

. نور مانیتور به هیچ وجه قابل مقایسه با نور خورشید نیست. چشم شما در مواجهه با نور آبی، یک آنتی اکسیدان ترشح می کند که قادر است به فیلترینگی محدود برای کم کردن ضرر نور آبی برای چشم، بپردازد.

بیشترین ضرر که از کار با سیستم های کامپیوتری، گوشی و… متوجه شماست، خطر پلک نزدن است. در اصل می توان گفت که مشکل چندانی از بابت نور آبی متوجه شما نیست اما با تمرکز بر روی مانیتور، مغز به چشم فرمان می دهد که با پلک زدن زیاد، تمرکز شما را بر هم نزده و آرام تر عمل کند.

همین امر باعث می شود که چشم شما در معرض آسیب جدی قرار بگیرد پس بهتر است از دلایل پلک زدن مطلع شده و در بهبود آن کوشا باشید. تا اینجا متوجه شدید که مضرات نور آبی برای چشمها بسیار کم تر از تصور عمومی افراد است.

 

حال بهتر است بدانیم که اصلا نور آبی چیست؟

نور آبی با داشتن طول موج 450 تا 495 نانومتر، یکی از نورهای نزدیک به نور خورشید است که از لامپ های LED، لامپ های کم مصرف، دستگاه های الکترونیکی، گوشی و… ساطح می شود. جالب است بدانید که تشعشعات نور آبی مصنوعی باعث کاهش خواب و تغییر لایف استایل افراد می شود اما نور آبی طبیعی یعنی خورشید، عکس این مساله عمل کرده و باعث شادابی و هوشیاری می شود.

بهترین فروشگاه عینک اصفهان گوانجی ارائه دهنده بهترین عینک مخصوص کامپیوتر و گوشی برای به حداقل رساندن اسیب به چشمان شما

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید