جولای 13 2017 0Comment

عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

از نظر زیبایی شناسی، چشمها مهمترین بخش صورت هستند. چشمها نشان دهنده ی سن فرد و منعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشمها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان میدهند. عمل جراحی زیبایی پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده میشود برای برداشتن پف پلک ها، اصطلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.

چه کسانی کاندید عمل جراحی زیبایی پلک هستند؟

بیشترین کاندیدهای جراحی زیبایی کسانی هستند که حداقل 35 سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آنها شده باشد (البته موارد استثنایی افراد جوانتر که به دلایل خاص مشکلات فوق را پیدا کرده اند را نیز میتوان تحت عمل جراحی قرار داد). برای جراحی لازم است که فرد بطور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. فرد باید انتظارات واقع بینانه و معقولی از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشد و در این خصوص دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی و احیانا مشورت با افرادی که قبلا جراحی شده اند میتواند کمک کننده باشد. باید توجه داشت که جراحی بلفاروپلاستی این موارد را بهبود نمیبخشد: حلقه های سیاه اطراف چشم، چروک های اطراف پلک و بین دو ابرو و پیشانی (برای اصلاح ین موارد تزریق بوتاکس روش مناسبی است) و افتادگی ابرو که خود جراحی تکمیلی یا جداگانه نیاز دارد.

عمل جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی زیبایی پلک چگونه انجام میشود؟

معمولا جراحی بصورت سرپایی انجام میشود و نیازی به بستری شدن ندارد. تقریبا همیشه جراحی با بی حسی موضعی انجام میشود. در بسیاری از موارد استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاح دید پزشک، ممکن است بیمار بطور کامل بیهوش شود.

منبع: کتاب دانستنیهای چشم نوشته ی دکتر سید حسن هاشمی و همکاران

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com