آگوست 29 2019 0Comment
معاینه چشم در اصفهان

معاینه چشم در اصفهان

معاینه چشم در اصفهان

درست مثل سایر قسمت های بدن با افزایش سن، چشمان شما نیز بدتر می شود و معاینه چشم در اصفهان می تواند در مورد سلامت عمومی شما اطلاعات زیادی دهد. به همین دلیل مهم است که مرتباً معاینات چشم انجام دهید حتی اگر عینک یا لنز تماسی ندارید.

معاینه چشم در هر سن و مرحله زندگی می تواند به تقویت بینایی شما کمک کند. بسیاری از مردم فکر می کنند بینایی آنها بسیار خوب است در صورتی که بعد از معاینه چشم،  آنها اولین عینک یا لنزهای تماسی را دریافت می کنند و دنیا  را به وضوح بیشتری می بینند.

بسیاری از بیماری های جدی چشم که می توانند باعث نابینایی شوند، مشخص شده است که هیچ علائمی را نشان نمی دهد. این شرایط به تدریج توسعه می یابد و ممکن است متوجه نشوید که دید شما تغییر کرده است.

آیا برای معاینه اولیه چشم خود باید به بینایی سنجی مراجعه کنید یا چشم پزشک؟

اگر یک بررسی معمولی باشد، می توانید به هر یک از آن ها مراجعه کنید اما اگر فکر می کنید ممکن است مشکل چشم مانند آب مروارید یا گلوکوم یا یک بیماری بهداشتی مانند دیابت داشته باشید باید به چشم پزشکی مراجعه کنید. معاینات سالانه چشم به ویژه برای هر کسی که مبتلا به دیابت است یا ممکن است در معرض خطر این بیماری به دلایل چاقی ، سابقه خانوادگی یا عواملدیگر باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در مراحل اولیه خود، بیماری دیابتی چشم، هیچ علامت قابل توجهی ندارد. فقط یک معاینه جامع چشم می تواند علائم بیماری را تشخیص دهد، بنابراین درمان به زودی شروع می شود تا از کاهش بینایی جلوگیری کند

اگر به دنبال بهترین معاینه چشم در اصفهان هستید ما به شما عینیک گوانجی به مدیریت سرکار خانم دکتر شکوه صناعی، کارشناس اپتومتری از دانشگاه شهید بهشتی تهران، کارشناسی ارشد و دکترای مدیریت بیزینس از دانشگاه ALU آمریکا را معرفی می کنیم هم چنین در این مرکز بینایی سنجی در اصفهان نیز انجام می شود.

مروری بر تستهای معاینه چشم

معاینه اصلی چشم معمولاً با این صورت انجام می شود که پزشک معاینه چشم سابقه پزشکی شما را مورد بررسی قرار می دهد و در مورد سلامت عمومی بیمار و مشکلات گذشته و حال چشم سؤال کند. در طول معاینه ، سه قسمت از عملکرد چشم ارزیابی می شود: حدت بینایی و انکسار ، بینایی دو چشمی (نحوه عملکرد چشم ها به صورت همزمان ) و سلامت کلی چشم.

تست انکسار:

کمک می کند تا میزان خطای انکسار بیمار (نزدیک بینی ، دور بین بودن ، آستیگماتیسم) و همچنین تجویز مناسب شیشه ها و لنزهای تماسی را تعیین کنید.

از یک ابزار دستی کوچک به نام رتینوسکوپ برای بررسی انکسار نور چشم استفاده می شود. رتینوسکوپ نور را به چشم می تاباند و پزشک از طریق آن ابزار چشم را بررسی کرده و با حرکت نوری که از شبکیه خارج می شود ، انکسار را اندازه گیری می کند. در عین حال ، چشم بیمار ب ابزاری به نام فوروپتر نیز مورد معاینه قرار می گیرد که شباهت زیادی به یک جفت دوربین شکاری دارد. لنزهایی با قدرت دیوپتریک متفاوت در جلوی چشم قرار می گیرند تا بیمار تا آنجا که ممکن است به وضوح ببیند. این ترکیب نهایی لنزها ، تجویز عینک بیمار است.

 

ارزیابی بینش دو چشمی :

برای تعیین چگونگی عملکرد خوب دو چشم با هم انجام می شود. حرکت هماهنگ چشم برای درک دقیق عمق لازم است. از بیمار خواسته می شود حین نگه داشتن سر ، حرکت یک شی یا نور را دنبال کند. بروشورهای تست می توانند مثلاً دید سه بعدی را اندازه گیری کنند.

مشاهده ساده حرکات چشم بیمار هنگام مشاهده اشیاء دور و نزدیک نیز به ارائه دهنده مراقبت از چشم کمک می کند تا عملکرد بینایی دو چشم را ارزیابی کند.

 

در طی ارزیابی سلامت ، پزشک شبکیه رگهای خونی شبکیه و سر عصب بینایی را با استفاده از یک ابزار چشم پزشکی ، یک ابزار دستی کوچک متشکل از یک منبع نور و یک سری لنزها بررسی می کند. این معاینه می تواند به تشخیص علائم دیابت ، فشار خون بالا (فشار خون بالا) ، انواع خاصی از سکته مغزی و بیماری های خود ایمنی (به عنوان مثال ، آرتریت روماتوئید ، مولتیپل اسکلروزیس ، لوپوس) کمک کند.

 

برای مشاهده چشم خارجی و ساختارهای داخلی چشم قدامی تر مانند پلک ها ، قرنیه ، عنبیه و عدسی از میکروسکوپ لامپ شکاف استفاده می شود. در حالی که پزشک از معیارهای بزرگنمایی مختلف و لنزهای دستی برای معاینه چشم استفاده می کند ، بیمار چانه و سر خود را روی دستگاه قرار می دهد. شبکیه همچنین با استفاده از این ابزار قابل بررسی است.

 

برای دقیق ترین نگاه به ساختارهای داخلی چشم ، مردمک چشم را گشاد می کنند. قطره های مخصوصی به چشم القا می شود که مردمک را بزرگ می کند و مانع از انقباض آن هنگام افتادن نور در هنگام معاینه می شود. آزمایش های دیگر ، مانند تست های بینایی رنگ نیز اطلاعات مهمی در مورد سلامت چشمی ارائه می دهد.

معاینه چشم در اصفهان
معاینه چشم در اصفهان

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com