ژوئن 30 2021 0Comment
تابستان و محافظت از چشم Summer and eye protection

تابستان و محافظت از چشم

تابستان و محافظت از چشم

تابستان و محافظت از چشم و راهکار هایی برای یکی از عوامل محیطی که بر سلامت چشم‌ های من و شما اثر بسیار دارد نور خورشید است ، روزهای آفتابی اگر چه برای خیلی‌ ها لذت بخش است اما برای چشم‌ ها یک تهدید به حساب می‌ آید، البته اگر به درستی از آنها مراقبت نشود.

همه چیز درباره تابستان و محافظت از چشم

تابستان یکی از فصولی است که مسافرت و تفریحات بیشتری در آن رخ می دهد. اما افراد در این فصل، به اندازه ای که از پوست خود محافظت می کنند از چشم های خود محافظت نمی کنند، در صورتی که تابش نور خورشید بر روی چشم ها نیز تاثیرگذار است و ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع تابستان و محافظت از چشم بپردازیم.

عنوان اصلی محتوا: همه چیز درباره تابستان و محافظت از چشم
خلاصه محتوا تابستان یکی از فصولی است که مسافرت و تفریحات بیشتری در آن رخ می دهد. اما افراد در این فصل، به اندازه ای که از پوست خود محافظت می کنند از چشم های خود محافظت نمی کنند، در صورتی که تابش نور خورشید بر روی چشم ها نیز تاثیرگذار است و ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع تابستان و محافظت از چشم بپردازیم.

 

راه های مواجهه با تابستان و محافظت از چشم

در تابستان که نور خورشید شدت بیشتری دارد، اشعه های مضر خورشید مانند ماورا بنفش در طول و عرض های مختلف و در ساعات متفاوت روز به زمین می تابند و به چشم ها آسیب وارد می کنند.

اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند به قرنیه چشم آسیب وارد کند و سبب از بین رفتن عدسیه و شبکیه شود .

با این حال اگر افراد به طور مستقیم در معرض آفتاب قرار نگیرند و یا در ساعات اوج تابش خورشید از منزل خارج نشوند، چشم ها صدمه کمتری می بینند.

افراد برای محافظت از چشم در این ایام باید در هنگام بیرون رفتن از خانه از عینک های آفتابی با لنزهای مناسب استفاده کنند.

در صورت استفاده از استخرها نیز باید از عینک های مخصوص استفاده شود. چون در این فصل استقبال از این محیط ها بیشتر می شود و مواد شیمیایی و انواع باکتری ها می توانند به چشم ها آسیب وارد کنند.

گفتنی است که در این فصل بدن دچار کم آبی می شود، پس باید رطوبت چشم ها را با استفاده از مواد غذایی مناسب و آب آشامیدنی تامین کرد تا از خشکی آنها جلوگیری شود.

قابل ذکر است که در هیچ فصلی از سال به خصوص تابستان، ابرها نمی توانند مانع عبور اشعه های ماورا بنفش خورشید شوند، پس در روزهای ابری نیز باید از عینک های آفتابی اما با لنزهای ضعیف تر استفاده کرد

بهترین عینک های آفتابی مخصوص نور شدید در بهترین فروشگاه عینک اصفهان

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید