جولای 10 2021 0Comment
تاثیر سیگار بر بینایی

تاثیر سیگار بر بینایی

همه چیز درباره تاثیر سیگار بر بینایی

تاثیر سیگار بر بینایی : چشم یکی از اعضای مهم بدن است که سلامتی آن می تواند تحت تاثیر بسیاری از عوامل به خطر بیفتد. شاید کمتر کسی این موضوع را بداند که استعمال دخانیات یکی از این عوامل مهم است. ما نیز در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع تاثیر سیگار بر بینایی بپردازیم.

عنوان اصلی محتوا: همه چیز درباره تاثیر سیگار بر بینایی
خلاصه محتوا چشم یکی از اعضای مهم بدن است که سلامتی آن می تواند تحت تاثیر بسیاری از عوامل به خطر بیفتد. شاید کمتر کسی این موضوع را بداند که استعمال دخانیات یکی از این عوامل مهم است. ما نیز در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع تاثیر سیگار بر بینایی بپردازیم.

فروشگاه لنز اصفهان گوانجی آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز با متنوع ترین و جدیدی ترین مدل ها می باشد 

تاثیر سیگار بر بینایی با چه بیماری هایی مشهود است ؟

همه ما می دانیم که مصرف دخانیات روی قلب، ریه ها، شادابی و طراوت پوست و… تاثیر گذار است. اما تاثیر آن بر چشم نیز بسیار مهم است و می تواند سبب ایجاد بسیاری از بیماری ها شود.

تاثیر سیگار بر ایجاد بیماری آب مروارید

مصرف سیگار سبب ایجاد علائمی از بیماری آب مروارید مانند تاری دید، کاهش دید در شب، حساسیت به نور و رنگ های متفاوت و … می شود. افرادی که سیگار می کشند، خیلی زودتر نسبت به دیگر افراد دچار این بیماری می شوند.

تاثیر سیگار بر ایجاد بیماری ماکولا

ماکولا بخش مرکزی شبکیه چشم است که مصرف سیگار می تواند تاثیر بدی روی آن بگذارد و زمینه ابتلا به این بیماری را در افراد مختلف ایجاد می کند.

تاثیر سیگار بر بیماری رتینوپاتی

این بیماری در افرادی که دیابت دارند بیشتر به وجود می آید و چون سیگار سبب تاثیر بر شدت یافتن دیابت می شود، سبب تاثیر بیشتر بر چشم ها نیز می شود.

بیماری رتینوپاتی رگ های چشمی شبکیه را دچار اختلال عملکردی می کند و روند اکسیژن رسانی به چشم ها را نیز مختل می کند.

تاثیر سیگار بر خشکی چشم

وقتی فردی سیگار می کشد، چشم های او اشک کمتری تولید می کنند و خشک می شوند که در این صورت افراد بیشتر در چشم های خود احساس سوزش و خارش می کنند و همه اینها سبب قرمز شدن چشم ها می شوند.

از دیگر اثرات مخرب مصرف سیگار بر بینایی می توان به ایجاد برآمدگی در چشم ها و ایجاد مشکلات عصبی در آنها، کوری و یا کاهش دید اشاره کرد.

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید