دلایل پلک زدن

دلایل پلک زدن

همه ما انسان ها اعمالی را ناخودآگاه و بدون خواست خود انجام می دهیم که دلایل آن ها را عموماً نمی دانیم، هرچند برخی از افراد کنجکاو دلیل آن ها را جستجو کرده و به دنبال جواب می گردند اما اکثر مردم بدون اینکه بدانند کاری را با هدفی انجام می دهند.

پلک زدن یکی از این کارهای ناخودآگاه است که همه افراد سالم آن را انجام می دهند، نفس کشیدن نیز مورد دیگری است که اهمیت آن باعث شده تا همگان از دلیل آن آگاه باشند. هدف ما در این مقاله رسیدن به دلایل پلک زدن است.

دلایل پلک زدن

با پلک زدن، چشم ترشحاتی را آزاد می کند تا تمیز شود. این ترشحات از چربی و مخاط تشکیل شده اند که علاوه بر پاکسازی چشم، از خشکی آن نیز جلوگیری می کنند.

از دیگر دلایل پلک زدن می توان به محافظت در برابر عوامل خارجی است. این پوشش در زمان گرد و غبار (طوفان)، در هوای بارانی یا هوای خشک به شما کمک می کند تا از خشکی مجاری بینایی خود و تمیز ماندن آن مطمئن شوید.

همچنین یکی دیگر از دلایل پلک زدن، محافظت در برابر نور است، همانطور که می دانید ما در زمان مواجهه با نور زیاد، چشم خود را بسته یا به صورت مداوم پلک می زنیم. میزان پلک زدن شما رابطه مستقیم با شرایط محیط دارد، بگذارید تا بیشتر توضیح دهیم.

دقت کرده اید افرادی که به طور مثال کار زیاد با سیستم کامپیوتر یا موبایل می کند پس از مدتی به خشکی چشم مبتلا می شوند؟ افرادی مانند حسابدار ها، زیرا نیاز به دقت بالا دارند و به همین دلیل مغز دستور می دهد تا میزان پلک زدن کمتر شود و در نتیجه تمرکز بالا می رود.

این افراد به دلیل خشکی چشم عموماً نیاز به قطره هایی به منظور بهبود شرایط چشم خود لازم دارند و باید به پزشک مراجعه کنند زیرا در صورتی که از رسیدگی به چشم خود غافل شوند، امکان ابتلای آن ها به سایر بیماری های چشمی بیشتر می شود.

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید