جولای 29 2014 0Comment
عینک مطالعه

عینک مطالعه

عینک مطالعه چیست؟

هرچه سن بیشتر شود ممکن است، دید نزدیک شما بدتر می شود که دراین صورت باید به فکر خرید عینک مطالعه برای حل مشکل چشم خود باشید.

عضلات چشم نیز مانند دیگر اعضای بدن با رسیدن به سن چهل سالگی کم کم ضعیف می شوند و دید از فاصله نزدیک کمی تار می شود که به بیمار پیر چشمی معروف است.

در اینجا چند نشانه وجود دارد:

  • وقتی کتاب ها و سایر مطالب خواندنی را نزدیک نگه دارید ، آنها مبهم به نظر می رسند وزمانی که  آنها را دورتر نگه دارید بهتر می توانید آنها را بخوانید.
  • در دیدن مطالب خواندنی کوچک در نور کم مشکل دارید.
  • در مواردی مانند خواندن،خیاطی کردن ،بافتنی  یا کارهای نزدیک دیگری که می خواهید انجام دهید ، چشمان شما احساس ناراحتی می کند.
  • وقتی در حال خواندن چیزی هستید سردرد خفیفی سراغ شما می آید.

چگونه یک عینک  مطالعه مناسب را انتخاب کنیم؟

هیچگاه تصمیم نگیرید که یک عینک مطالع ارزان قیمت را درعینک فروشی تهیه کنید بلکه اول نیاز است که یک تست بینایی سنجی را انجام دهید تا شماره مناسب عینک شما مشخص شود.سنجش  شیشه عینک براساس واحد هایی به نام دیوپتر اندازه گیری می شود. کمترین قدرت معمولاً 1.00 دیوپتر است. شیشه ها با ضریب مقاومت 25/0 (1.50 ، 1.75 ، 2.00) افزایش می یابند. قویترین عینک 4.00 دیوپتر است.

چند مورد را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بهتر است. یک کتاب یا مجله از 30 تا 40 سانتی متر را از چهره خود دور نگه دارید و ببینید که آیا عینک باعث می شود مطالعه برای شما  راحت تر باشد. ممکن است شما به دو عینک متفاوت نیاز داشته باشید  یکی برای  برای خواندن از اندازه بسیار نزدیک و دیگری برای خواندن از اندازه متوسط ​​مانند صفحه نمایش رایانه .

ضعیف ترین عینکی که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

بخاطر داشته باشید که عینکی که مناسب شماست الزاما نباید توسط افراد دیگر استفاده شود. این عینک ها همچنین برافراد آستیگماتیسم (یک بیماری معمول که باعث تاری دید می شود)  مناسب نیست.

همچنین ، بینایی شما می تواند با افزایش سن تغییر کند. ممکن است نیاز داشته باشید یک یا دو سال یک عینک قوی تر خریدداری نمایید. پس باید دوباره برای تست بینایی سنجی به مرکز معاینه چشم مراجعه کنید

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com