اکتبر 04 2021 0Comment
عینک های آفتابی طبی

عینک های آفتابی طبی

عینک های آفتابی طبی

عینک های آفتابی طبی ، عینک های آفتابی هستند که با نسخه اصلاحی شما در لنزها تعبیه شده است . اگر عیوب انکساری دارید ، عینک آفتابی تجویزی عالی است . آنها می توانند چشمان شما را در برابر نور خورشید و خیره کننده محافظت کنند در حالی که به شما امکان می دهند وضوح را ببینید.

عینک های آفتابی طبی تقریبا برای تمام نسخه های اصلاحی در دسترس هستند ، با گزینه های مختلف از جمله دو کانونی و لنزهای پیشرفته  . بسیاری از مردم از اینکه عینکی داشته باشند که هم مشکلات بینایی آنان را برطرف کند و هم از چشما  در مقابل اشعه های افتاب محافظت کند و هم  لوکس باشد  لذت می برند.

اگر زمان زیادی را در خارج از منزل یا پشت فرمان می گذرانید ، داشتن یک عینک آفتابی طبی  تجویز شده توسط پزشک فعالیت های بیرون از خانه را برای چشم شما بسیار  ایمن می کند .

عینک آفتابی طبی  با نسخه ممکن است شیک تر از عینک های معمولی باشد و  در عین حال از به اسیب رساندن با  اشعه ماوراء بنفش (UV) و نور آبی کمک می کند ، که هر دو می تواند به چشم شما آسیب برساند و باعث خستگی چشم شود.

این امر به ویژه اگر زیاد در خارج از منزل هستید مهم است زیرا قرار گرفتن در معرض بیش از حد اشعه ماوراء بنفش می تواند منجر به دژنراسیون ماکولا یکی از علل اصلی کاهش بینایی در افراد مسن شود . اشعه ماوراء بنفش ، به ویژه اشعه UV-B ، ممکن است باعث انواع خاصی از آب مروارید (کدر شدن عدسی چشم) شود.

 

از کجا عینک افتابی طبی  بگیریم

بهترین راه برای تهیه عینک آفتابی طبی تجویز ان توسط اپتومتریست یا چشم پزشک است .

 

لنزهای فوتوکرومیک

رنگ فتوکرومیک به لنزهای شما جلوه ای گذرا می دهد – این بدان معناست که آنها به طور خودکار خود را با تغییرات شرایط محیطی وفق می دهند (یعنی در نور آفتاب تیره می شوند و در محیط داخلی شفاف تر می شوند).

اثر گذاری لنزهای فوتوکرومیک تنها در صورت تماس مستقیم با اشعه ماوراء بنفش خورشید فعال می شود .

 

تطبیق رنگ

برای تطبیق رنگی لنزها ، ما سعی می کنیم لنزهای عینک آفتابی نسخه ای شما را با رنگ لنز اصلی مطابقت دهیم. اگر رنگ لنزهای شما روشن است ، نگران نباشید. محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش کاملاً با رنگ یا تراکم رنگ در لنزهای عینک آفتابی ارتباط ندارد. تا زمانی که اپتومتریست شما تایید کند که لنزهای شما 100٪ از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند ، می توانید هر رنگ لنزی را که دوست دارید انتخاب کنید!

عینک های مسدود کننده نور آبی

لنزهای عینک آفتابی پلاریزه بیشتر تابش های تابش نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش را خنثی می کند تا بتوانید چشم خود را بر روی بهترین عملکرد متمرکز کنید. این همچنین یک راه امن تر برای رانندگی است. لنزهای قطبی برای رانندگی ایده آل هستند زیرا تابش نور ناشی از انعکاس نور در جاده را کاهش می دهند و به شما اجازه می دهند وضوح بیشتری را ببینید.

نور آبی یک شکل بالقوه مضر از نور است. در حالی که به طور طبیعی از خورشید ساطع می شود . اشعه نور آبی در طول موج بین 415 نانومتر – 455 نانومتر می تواند به سلولهای شبکیه شما آسیب برساند ، که ممکن است منجر به پیری زودرس چشم و مشکلات بینایی در آینده شود.

قرار گرفتن ما در معرض این اشعه های مضر نور همچنین ممکن است باعث ایجاد طیف وسیعی از مشکلات دیگر سلامتی از جمله خواب ضعیف شود

که با مراجعه به اپتومتریست و عینک اصفهان مراجعه بفرمایید .

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید