می 02 2022 0Comment
مزایای استفاده از عینک پلاریزه چیست؟

عینک پلاریزه

عینک پلاریزه

عینک پلاریزه : شاید برای شما هم پیش آمده باشد هنگام ظهر وقتی در خیابان باشید و نگاه شما به جاده و یا ماشین ها بیوفتد ، بازتاب نور خورشید به چشمانتان شما را آزار دهد . این بازتاب نور میزان دقت بینایی شما را کم می نماید یا به ‌اصطلاح دید شما را کور می کند .
وقتی نور خورشید روی سطوح براق و بازتابنده بیوفتد ، پرتو های نور در جهات مختلف منعکس می شود و از الگوی خطی خاصی پیروی نمی کنند . به همین دلیل است که موجب آزار شما و سوزش چشم می شود .

 

پلاریزه چیست ؟

مواد پلاریزه عینک پلاریزه ، اشعه های نوری را که از الگوی طبیعی پیروی نمی کنند را مسدود می کند که این کار موجب می شود وضوح بیشتری فراهم شود و امکان دید فراتر از بازتاب ها را به شما می دهد .

 

عینک آفتابی پلاریزه چیست ؟

همانطور که می دانید عینک یکی از راه های محافظت از چشمان است . عینک آفتابی می تواند از چشمان شما در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید محافظت کند .
اما کارایی عینک پلاریزه کمی متفاوت تر از عینک آفتابی معمولی است.
عینک‌ های پلاریزه در فروشگاه عینک اصفهان با بهره‌ گیری از لنزهای پوشانده شده با فیلترهای شیمیایی مانع از ورود تابش‌های خیره‌ کننده به چشم می شود . این لنز ها میزان شدت نور را کاهش می‌ دهند و در نتیجه موجب دید بهتر و محافظت از چشمان شما می شود .

عینک های پلاریزه در کجاها کاربرد دارد ؟

همانطور که گفتیم این عینک‌‌ها با توجه به ویژگی‌های خاصی که لنزهایشان دارند ، در تمامی زمینه‌ها مانند : رانندگی ، اسکی ، دوچرخه ‌سواری ، گلف و سایر کارها کاربرد دارند .

 

مزیت های استفاده از عینک های پلاریزه :

1. دید شما را تقویت می کند .

به دلیل کاهش تابش نور توسط این عینک ها ، وقتی در معرض مستقیم نور خورشید قرار می گیرید چشمان شما راحت تر می شود و شما می توانید جسم های اطرافتان را با وضوح ببینید .

 

2. میزان فشار چشم و عظلات اطراف چشم را کاهش می دهد .

قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور خوشید موجب قرمزی ، خستگی و تحریک عظلات اطراف چشم می شود . لنزهای پلاریزه برای خنثی کردن این مسئله مفیدند و به شما این امکان را می دهد که چشمان شما احساس راحتی کنند .

 

3. وضوح و کنتراست بینایی را افزایش می دهد .

لنزهای پلاریزه شده به شما این امکان را می دهند تا محیط را با نور طبیعی و کنتراست رنگ بهتری مشاهده کنید .

4. در سایه نیز کارایی خود را دارند .

عینک های پلاریزه برای سطح کنتراست رنگ همچنان در محیط سایه دار نیز مفید خواهد بود .

 

5. برای همه افراد کاربرد دارد .

همه می توانند برای محافظت از بینایی خود در برابر تابش نور خورشید از لنزهای پلاریزه استفاده کند مگر برای افراد خاصی که پس از مشورت با پزشک به آن ها توصیه خاصی شود . و یکی دیگر از خواص مهم عینک پلاریزه این است که باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست می شود .

 

6. می توانند تاثیر مضر UVA / UVB را کاهش دهد :

قرار گرفتن طولانی در برابر نور خورشید باعث می شود نور ماورا بنفش تولید شده به چشم شما آسیب رساند . عینک های پلاریزه امکان فیلتر کردن این اشعه ها را دارد .

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید