نوامبر 07 2021 0Comment
عینک چگونه کار می کند

عینک چه کار می کند؟

عینک چه کار می کند؟

در پاسخ به عینک چه کار می کند  عینک های طبی مشکلات بینایی را اصلاح می کند. اگر در دیدن به طور واضح ، چه از نزدیک یا از راه دور مشکل دارید، عینک می تواند کمک کند که به وضوح  اجسام را در هر فاصله ای ببینید.

بیشتر مشکلات بینایی به نحوه تمرکز نور بر روی شبکیه مربوط می شود. شبکیه در پشت چشم و نزدیک عصب بینایی قرار دارد. عدسی چشم نور را به شبکیه می فرستد که نور را به سیگنال هایی تبدیل می کند که به مغز می فرستد. عینک به تمرکز نور به طور مناسب بر روی شبکیه کمک می کند.

اگر دید شما تار است، ممکن است مشکل بینایی مانند نزدیک بینی داشته باشید. عینک می تواند مشکل را اصلاح کند و به شما کمک کند واضح ببینید.

یک بینایی سنجی در اصفهان اپتومتریست یا چشم‌پزشک یک معاینه کامل چشم را انجام می‌دهد تا بفهمد چه نوع عدسی برای شما بهتر عمل می‌کند. بسته به مشکل بینایی شما ممکن است به لنزهای دو کانونی یا پیشرونده نیاز داشته باشید.

مشکلات بینایی چقدر رایج است؟

افراد زیادی بالای 12 سال به اصلاح بینایی نیاز دارند. معاینات منظم چشم می تواند به شما در حفظ سلامت بینایی کمک کند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند در صورت لزوم عینک تجویز کند و هر گونه بیماری چشمی را زود تشخیص دهد.

 

چه مشکلات بینایی را با عینک می توان اصلاح کرد؟

ممکن است برای مشکلاتی مانند:

نزدیک بینی : اجسام نزدیک را به وضوح می بینید، اما اجسام دورتر تار به نظر می رسند.
دور بینی : اشیاء در دور واضح به نظر می رسند، در حالی که چیزهای نزدیک تار به نظر می رسند.
آستیگماتیسم : مشکل در شکل قرنیه (یا عدسی) باعث تاری یا اعوجاج دید می شود.
پیرچشمی : چشمان شما شروع به از دست دادن توانایی تمرکز بر روی اشیاء نزدیک می کنند (یک بیماری مرتبط با سن).

چه نوع عینکی نیاز دارم؟

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما بر اساس مشکل بینایی که دارید بهترین لنز را برای شما تشخیص می دهد. لنزها می توانند موارد زیر را درمان کنند:

  • نزدیک بینی: عدسی مقعر (منحنی به سمت داخل).
  • دور بینی: عدسی محدب (منحنی به سمت بیرون).
  • آستیگماتیسم: عدسی استوانه ای شکل.
  • پیرچشمی: لنزهای دو کانونی یا چند کانونی.

 

لنزهای تک دید چیست؟

این لنزها به شما کمک می کند تا در تمرکز بر روی اشیایی که از نزدیک یا دور هستند مشکل داشته باشید. لنزهای تک دید می توانند موارد زیر را اصلاح کنند:

نزدیک بینی.
دوربینی.
پیرچشمی.

عینک مطالعه چیست؟

عینک مطالعه نوعی عدسی تک دید است. اغلب، افراد مبتلا به پیرچشمی، اشیاء را در فاصله دور به وضوح می بینند، اما در هنگام خواندن، در دیدن کلمات مشکل دارند. عینک مطالعه می تواند کمک کننده باشد. شما اغلب می توانید آنها را بدون نسخه در داروخانه یا کتابفروشی خریداری کنید، اما اگر برای دریافت نسخه به یک بینایی سنجی مراجعه کنید ، لنز دقیق تری دریافت خواهید کرد.

 

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید