ژانویه 17 2017 0Comment

منظور از عینک و لنز های پلاریزه چیست؟

منظور از لنز های پلاریزه یا قطبیده لنزهایی است که یک فیلتر چند لایه دارند که به نور اجازه میدهد فقط در جهت عمودی از لنز ها عبور کنند. اما لنز های غیر پلاریزه فقط شیشه های رنگی هستند که از عبور نور جلوگیری میکنند و مانع عبور نورهای زننده نمی شوند. معمولا لنز های پلاریزه زرد و خاکستری هستند. نور خورشید از سطوح افقی مانند جاده های خیس، کاپوت ماشین ها، آب، خشکی و غیره در جهات مختلف منعکس می شود. این انعکاس از سطوح افقی موجب تابش شدیدی می شود که ممکن است دید راننده را کور کرده و به سوانح رانندگی منجر شود. لنز های پلاریزه به دلیل فیلتر کردن نور های شدید بهترین عینک برای کسانی است که زیاد رانندگی می کنند و به آنها این امکان را می دهد که در تمام ساعات روز بدون اذیت شدن و خسته شدن چشمانشان رانندگی کنند. همچنین کسانی که روی دریا کار میکنند، برایمثال ماهیگیران و قایق سواران، با این عینک ها میتوانند به راحتی ماهی ها و یا سنگ های زیر آب را که ممکن است به قایقشان آسیب برساند ببینند و از آن ها پرهیز کنند.

تفاوت دید با لنز های پلاریزه و معمولی

البته لنز های پلاریزه بی عیب هم نیستند. وقتی با این عینک ها صفحه ی نمایش LCD را لمس میکنید، احتمالا اینطور حس می کنید که صفحه نمایش در زوایایی محو می شود. پس باید نتیجه گرفت که این عدسی ها برای شغل های هوایی مثل خلبانی و یا مشاغلی که با صفحات نمایشی و ال سی دی ها سر و کار دارند مناسب نیست. همینطور عکاسان هم ممکن است قادر نباشند زوایای خاص را از بین لنز دوربینشان ببینند. اگرچه که بهترین انتخاب برای سطوح افقی هستند ولی اسکی بازان معمولا از این عینک ها استفاده نمی کنند. چرا که برای اسکی بازی کردن باید متوجه تفاوت نور در نقاط مختلف مثل برآمدگی ها و تپه های یخی باشند و این لنز ها نورها را فیلتر میکنند و این امکان از بین می رود.

شما برای خرید این نوع عینک ها می توانید به فروشگاه اینترنتی گوانجی و یا صفحات اینستاگرام و کانال تلگرام ما مراجعه فرمایید.

instagram:

govanjioptic

eynakmeynak

telegram:

eynakmeynak

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید