ژانویه 04 2020 0Comment
نکاتی برای مراقبت از عینک

چند نکته برای مراقبت از عینک

چند نکته برای مراقبت از عینک شما

شما بعد از اینکه یک تست بینایی سنجی را انجام داده اید و مشخص می شود باید عینک بزنید زمان زیادی را برای پیدا کردن عینک مناسب خود  اختصاص می دهید. شما برای پیدا کردن یک قاب مناسب که به چهره شما بیاید ، و با رنگ مورد نظر خود هستید. شما با صبر و شکیبایی منتظر می شوید که لنزها و قاب عینک بعد از تست بینایی آماده شود .آیا نمی خواهید چند نکته را برای مراقبت از عینکتان انجام دهید تا این عینک تا حد ممکن دوام بیاورد؟

نکاتی برای حفظ عینک

در اینجا چند نکته عالی در مورد چگونگی مراقبت صحیح از عینک شما که به ماندگاری آنها کمک خواهد کرد آورده شده است:

 

با دقت اسپری کنید

اگر قصد استفاده از یک ماده شیمیایی را دارید ، از اسپری یا پاک کننده هایی استفاده کنید که به طور خاص برای تمیز کردن لنزهای عینک ساخته شده اند. هرگز از پاک کننده های خانگی مانند شیشه شوی استفاده نکنید ، زیرا این مواد شیمیایی حاوی آمونیاک هستند ، که در واقع هر نوع روکش روی لنز را از بین می برد.

 

هوای خشک

در صورت امکان ، اجازه دهید عینک شما خشک شود . این یک روش عالی دیگر برای جلوگیری از قرار گرفتن هر گونه مواد گرد و خاک در لنز عینک  شماست. با  یک پارچه نرم و تمیز و  بدون پرز پاک کنید.

 

از پارچه مناسب استفاده کنید

هرگز از دستمال های کاغذی برای خشک کردن لنزهای عینک  خود استفاده نکنید . همه این مواد ، صرف نظر از اینکه چقدر روی پوست شما نرم هستند ، دارای سطح بافتی هستند و به راحتی می توانند لنزهای شما را خراش دهند.

همچنین از استفاده از پاک کردن با پیراهن خود خودداری کنید. اگر لباس 100٪ پنبه نباشد ، الیاف موجود در پارچه با گذشت زمان لنز عینک شما را خراشیده می کنند. این لباس همچنین می تواند گرد و غباری روی آن داشته باشد ، به این معنی که به لنزهای شما منتقل می شود.

 

درست دست گرفتن عینک

عینک خود را با گرفتن قطعه ای که از پل بینی عبور می کند ، نگه دارید . این کار باعث می شود تا هنگام تمیز کردن ، قاب را خم نکنید. شیشه های خم شده می توانند بر عینک شما تأثیر منفی بگذارد. به علاوه ، اگر فریم های شما خم شده باشد ، احتمالاً احساس ناراحتی می کنند.

هنگامی شب ، عینک خود را در جای عینک بگذارید . این تنها راهی عالی برای دور نگه داشتن از گرد و غبار  است عینک ، بلکه از خراشیدن ، خم شدن یا شکستن محافظت می کند.

 

غالباً عینکتان را بشویید

شستن عینک شما حداقل یک بار در روز لنزهای شما را در وضعیت مطلوب خود قرار می دهد. هرچه شیشه های عینک  شما تمیز تر باشد ، چشمان شما نیز بهتر میبیند تا اینکه پر از لک و گرد و غبار باشد.

 

 

 

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید