نوامبر 22 2021 0Comment
چگونه بینایی را به 5 روش بهبود دهیم ؟

چگونه بینایی را به 5 روش بهبود دهیم؟

چگونه بینایی را به 5 روش بهبود دهیم؟ بینایی مهمترین حس ماست و چیزی  بدتر از این نیست که بینایی خود را در طول زمان و با پا گذاشتن به سن میانسالی کمتر کنیم. خوشبختانه، چندین تاکتیک وجود دارد که می توانید از آنها نه تنها برای حفظ کیفیت بینایی خود بلکه برای بهبود عملی آن استفاده کنید. ما به شما خواهیم گفت که چگونه بینایی خود را بهبود بخشید و چگونه با چشمان خود به درستی رفتار کنید.

 

1. نور آبی را فیلتر کنید

نور آبی، مضرترین شکل نور مرئی برای چشمان شما، همه جا وجود دارد. می‌توانید آن را در یک روز آفتابی در بیرون ، در چراغ‌های LED و مهم‌تر از همه ، روی صفحه‌نمایش‌هایتان پیدا کنید. در کوتاه مدت، نور آبی می تواند فشار دیجیتالی چشم ایجاد کند. اگر شما بخشی از 65 درصد از بزرگسالان آمریکایی هستید که فشار چشم دیجیتال را تجربه می‌کنند ، ممکن است چشم‌های خسته، تاری دید، سردرد، گردن درد یا مشکل در تمرکز را تجربه کنید.

اکثر لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌ها تنظیماتی دارند که به شما کمک می‌کند نور آبی را فیلتر کنید ، اما معمولاً رنگ زرد و گرمی به لپ‌تاپ شما می‌دهند. درعوض ، عینک را امتحان کنید که می‌توانید به‌طور مرتب از آن استفاده کنید و باعث نمی‌شود زرد ببینید.

 

2. لوتئین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما رژیم غذایی شما نقش مهمی در تقویت و حفظ بینایی شما دارد. به منظور سلامت کامل چشمانتان  شما به دوزهای سالم از چندین ویتامین و مواد معدنی کلیدی نیاز دارند.

بدن شما لوتئین را تولید نمی کند، بنابراین بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که این آنتی اکسیدان به اندازه کافی به صورت روزانه مصرف می کنید. لوتئین را می توان در غذاهای زیر یافت:

  • اسفناج
  • موز
  • کلم بروکلی
  • کلم پیچ
  • هویج
  • تخم مرغ
    همانطور که گفته شد، کارآمدترین راه برای مصرف لوتئین از طریق مکمل است – در غیر این صورت باید هر روز بیش از دو کاسه اسفناج خام بخورید تا دوز توصیه شده را دریافت کنید.

این ماده نقش موثری در جلوگیری از ضعف عضلانی دارد و همین امر سبب می شود که ماهیچه های چشم ضعیف نشوند و فرد دچار مشکلات بینایی نگردد.کاروتنوئید ها نقش موثری در حفظ سلامت چشم دارند. مطالعاتی که اخیر در این زمینه انجام شده اند نشان می دهند که مصرف این ماده نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به بیماری آب مروارید، آشفتگی دید و تاری دید در افراد مسن دارد.

 

3. تمرینات چشم را انجام دهید

 

در حالی که ورزش برای سلامت عمومی شما مهم است، ورزش های چشمی در واقع می توانند سلامت چشم شما را در طول زمان حفظ یا بهبود بخشند. در زیر 3 تمرین آسان برای چشم وجود دارد که می توانید هر روز انجام دهید.

کف دستی : کف دست ها را تا زمانی که گرم شوند مالش دهید و زیر پلک های خود قرار دهید.

پلک زدن: به سرعت 10 تا 15 بار پلک بزنید و سپس چشمان خود را به مدت 20 ثانیه شل کنید. 4 بار تکرار کنید.

20-20-20: به ازای هر 20 دقیقه ای که روی رایانه می گذرانید، 20 ثانیه به جسمی که در فاصله 20 فوتی بیشتر است نگاه کنید.

توجه داشته باشید که تمرینات چشم فقط در موارد خاصی مفید است . به ویژه، تمرینات چشمی آستیگماتیسم، نزدیک بینی، دوربینی، گلوکوم یا دژنراسیون ماکولا را برطرف نمی کند. با این حال، این تمرینات می تواند استرس چشم را کاهش دهد و سلامت کلی چشم شما را در طول زمان بهبود بخشد.

4. از چشمان خود با عینک آفتابی محافظت کنید

وقتی بیرون هستید، عینک آفتابی برای کمک به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا و آستیگماتیسم بسیار مهم است. عینک آفتابی همچنین به جلوگیری از آب مروارید کمک می کند، زیرا 20 درصد موارد آب مروارید ناشی از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت UV است. موسسه ملی چشم، عینک آفتابی را توصیه می کند که 99 تا 100 درصد اشعه های UVA و UVB را مسدود می کند.

خوشبختانه، تمام عینک های آفتابی عینک اصفهان گوانجی دارای پوشش 99.9% + UV هستند.

5. به طور منظم به چشم پزشک مراجعه کنید

گاهی اوقات، چشمان ما با مشکلاتی مواجه می‌شوند که تنها با تمرینات چشمی، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش یا رژیم غذایی قابل رفع نیستند. متأسفانه، هیچ راه حل سریعی برای بیماری های جدی تر چشم وجود ندارد. در این موارد، بهتر است یک معاینه سالانه چشم را برنامه ریزی کنید و به یک متخصص چشم مراجعه کنید. در این میان، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از سلامت چشم‌هایتان تا حد امکان اطمینان حاصل کنید.

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید