مارس 16 2021 0Comment
انواع کابرد عینک طبی

انواع کاربرد عینک طبی برای چشم

انواع کاربرد عینک طبی  و اینکه عینک برای چشم چه کاری انجام می دهد؟

یک چشم پزشک یا چشم پزشک معاینه دقیق چشم را انجام می دهد تا بفهمد چه نوع از انواع کاربرد عینک طبی برای شما بهتر است. بسته به مشکل بینایی ممکن است به لنزهای دو کانونی یا لنزهای پیشرونده نیاز داشته باشید.

اگر بینایی شما تار است ، ممکن است مشکل بینایی مانند نزدیک بینی داشته باشید. عینک می تواند مشکل را اصلاح کند و به شما کمک کند تا به وضوح ببینید.

عینک چشم مشکلات بینایی را اصلاح می کند. اگر در بینایی واضح ، از نزدیک یا از راه دور مشکل دارید ، عینک می تواند به شما کمک کند که شما چقدر واضح اشیا را در هر فاصله مشاهده می کنید.

بیشتر مشکلات بینایی مربوط به چگونگی تمرکز نور بر روی شبکیه است. شبکیه در پشت چشم ، نزدیک عصب بینایی قرار دارد. عدسی چشم نور را به شبکیه می فرستد ، که نور را به سیگنالهایی که به مغز می فرستد تبدیل می کند. این روند تصاویری را که می بینیم ایجاد می کند. عینک کمک می کند تا نور به طور مناسب بر روی شبکیه متمرکز شود.

معاینات منظم چشم می تواند به شما در حفظ سلامت بینایی کمک کند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند در صورت لزوم عینک چشم تجویز کرده و بیماری های چشمی را زود تشخیص دهد.

چه عینکی می تواند مشکل چشم را برطرف کند؟

 • نزدیک بینی: اجسام نزدیک را به وضوح می بینید ، اما اجسام دورتر مبهم به نظر می رسند.
 • دوربینی: اشیاء در نگاه فاصله دور را خوب میبیند ، در حالی که همه چیز از نزدیک تار هستند.
 • آستیگماتیسم : مشکلی در شکل قرنیه (یا لنز) شما ایجاد تاری یا تحریف دید می کند.
 • پیرچشمی : چشم شما توانایی تمرکز روی اشیا nearby مجاور را از دست می دهد (یک بیماری مرتبط با افزایش سن).

 

به چه نوع عینکی نیاز دارم؟

بهترین مرکز بینایی سنجی در اصفهان گوانجی شما با توجه به مشکل بینایی که دارید بهترین لنز را برای شما تجویز می کند . لنزها می توانند موارد زیر را درمان کنند:

 • نزدیک بینی: عدسی مقعر (منحنی به سمت داخل).
 • دورنمایی: عدسی محدب (به سمت بیرون خم می شود).
 • آستیگماتیسم: عدسی استوانه ای شکل.
 • پیرچشمی: لنزهای دو کانونی یا چند کانونی.

 

عینک مطالعه چیست؟

عینک مطالعه نوعی لنز یک دید است. غالباً ، افراد مبتلا به پیرچشمی اجسام را از راه دور به وضوح می بینند اما هنگام خواندن در دیدن کلمات دور مشکل دارند. عینک مطالعه می تواند کمک کند. اغلب آنها را می توانید از طریق داروخانه یا کتابفروشی خریداری کنید ، اما اگر به یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی مراجعه کنید ، لنز دقیق تری دریافت خواهید کرد.

اگر چشم راست و چپ نسخه های مختلفی داشته باشد ، نباید بدون نسخه خرید کنید قبل از اقدام به استفاده از خواننده ها ، ابتدا به متخصص مراقبت از چشم خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید.

 

لنزهای چند کانونی چیست؟

اگر بیش از یک مشکل بینایی دارید ، ممکن است به عینک هایی با لنزهای چند کانونی نیاز داشته باشید. این لنزها حاوی دو یا چند نسخه برای اصلاح بینایی هستند. بهترین فروشگاه عینک اصفهان بهترین گزینه ها را با شما در میان می گذارد. گزینه ها عبارتند از:

 • دو کانونی: این لنزها متداول ترین نوع چند کانونی هستند. لنز دارای دو بخش است. قسمت فوقانی به شما کمک می کند اشیا را از دور ببینید ، و قسمت پایین شما را قادر می سازد اشیا نزدیک اطراف را ببینید. دو کانونی می تواند به افراد بالای 40 سال مبتلا به پیرچشمی کمک کند ، که باعث کاهش توانایی شما در تمرکز نزدیک می شود.
 • Trifocals: این عینک های عینک دو کانونی با قسمت سوم هستند. بخش سوم به افرادی که در دیدن اشیا دور دسترس مشکل دارند کمک می کند.
 • پیشرونده: این نوع لنزها دارای یک لنز مایل یا یک شیب ملایم بین قدرت های مختلف لنز هستند. وقتی لنز را از پایین نگاه می کنید ، به تدریج نزدیک تر می شود. مانند دو کانونی یا سه کانونی است که خطوطی از لنز در آن دیده نمی شود. برخی افراد دریافتند که لنزهای پیشرونده باعث تحریف بیشتری نسبت به انواع دیگر می شوند. دلیل این امر این است که فضای بیشتری از لنزها برای انتقال بین انواع مختلف لنزها استفاده می شود. مناطق کانونی کوچکتر هستند.
 • عینک های رایانه ای: این لنزهای چند کانونی تصحیح شده مخصوص افرادی که نیاز به تمرکز روی صفحه نمایش کامپیوتر دارند. آنها به شما کمک می کنند از خستگی چشم جلوگیری کنید.

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید