آوریل 12 2020 0Comment
خرید عینک آفتابی مناسب

خرید عینک آفتابی مناسب

خرید عینک آفتابی مناسب

اگر ایده شما از خرید عینک آفتابی این است که انواع مختلفی از آنها را تست کرده و به آینه نگاه کنید که به شما می آید یا نه، این متن دید شما را نسبت به خرید عینک آفتابی مناسب تغییر میدهد.

آیا تا به حال در مورد محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش فکر کرده اید؟ دوام؟ بینایی؟ صورت و شکل شما؟ عوامل زیادی وجود دارد که خرید عینک آفتابی را تحت تاثیر قرار میدهد.

عینک آفتابی را برای محافظت از صورت انتخاب کنید

برای خرید عینک آفتابی قبل از هر چیزی به محافظت از چشمان خود فکر کنید. قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در چشم شما شود ، مانند آب مروارید ، آفتاب سوختگی و سرطان.

اگر می خواهید از چشمان خود در برابر این خطرات و مححافظت از چشمان و بینایی تان محافظت کنید ، به دنبال عینک هایی باشید که حداقل 99٪ از اشعه ماوراء بنفش را مسدود کند.

همچنین ، به این فکر کنید که  عینک چقدر از محیط اطراف چشمان شما را پوشش می دهد. یعنی  آیا عینک اجازه می دهد تا اشعه خورشید از بالا یا طرفین   وارد چشمانتان شود؟

اگر عینک را برای زیبایی میخرید و در مورد محافظت چشم در برابر اشعه ماوراء بنفش مزایایی در اختیار شما قرار ندهند ، عینک آفتابی را خریداری نکنید. به دنبال مقاومت لنزها در برابر خراش ها باشید ، زیرا بسیاری از لنزها بسیار شکننده هستند. اگر می خواهید مبلغ زیادی را خرج کنیدباید برای مدت طولانی برای شما ماندگاری داشته باشد. خوشبختانه ، بیشتر انواع لنزها را می توان جایگزین کرد .

 

فرم مناسب عینک را متناسب با چهره تان  انتخاب کنید

اندازه عینک را انتخاب کنید. عینک آفتابی در هر شکل و اندازه موجود است! در هنگام خرید عینک افتابی تضاد بین صورت و قاب عینک  نباید وجود داشته باشد .

به فرم  صورت خود نگاه کنید تا در انتخاب سبک عینک آفتابی به شما کمک کند. توصیه می کنیم شکل چهره و سبک عینک را با متن زیر مطابقت دهید:

صورت بیضی: بیضی “شکل ایده آل صورت” است و می تواند هر نوع عینک را بگذارد. از عینک هایی که کوچکتر یا بزرگتر از اندازه طبیعی هستند خودداری کنید. فریم هایی بزرگتر از عرض صورت خود را انتخاب نکنید.

صورت مربع: عینک های گرد را برای تعادل در ویژگی های این چهره به دلیل تیزی ، زاویه دار بودن  فک انتخاب کنید. سعی کنید عینک هایی را انتخاب کنید که از چهره شما وسیع تر باشد .

صورت گرد: در صورت گرد چانه و گونه زیاد است. یک عینک آفتابی مربع یا دارای زاویه  انتخاب کنید تا آن را متعادل کنید .

صورت کشیده: برای برجسته کردن مرزهای صورت ، لنزها و قابهای تیره را انتخاب کنید ، و رنگهای روشن می توانند اجزای صورت شما را پر جنب و جوش تر کنند.

رنگ قاب عینک

نیز باید مناسب رنگ پوست باشد مثلا رنگ پوست شما دارای تن گرم یا سرد است بعد از تشخیص تن پوست زمان آن فرا رسیده که رنگ قاب عینکتان را انتخاب کنید.

نمونه هایی از رنگ های مناسب قاب عینک برای پوست‌های گرم: شتری، خاکی، طلایی، مسی، هلویی، نارنجی، مرجانی، طوسی روشن، قرمز، آبی گرم و پلنگی روشن.

برای پوست سرد، بهترین رنگ  ها عبارتند از مشکی، نقره ای، قهوه ای روشن، آبی مایل به طوسی، بادمجانی، ارغوانی، صورتی، یشمی، آبی و پلنگی تیره است.

 

 

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com

دیدگاه خود را بیان کنید