جولای 05 2017 0Comment

10 واقعیت جالب در مورد عینک های آفتابی

عینک های آفتابی قدمت طولانی و باستانی دارند ولی اکثر ما از آنها بعنوان یک اختراع مدرن برای محافظت از چشم ها در برابر آفتاب استفاده میکنیم. در اینجا ده واقعیت در مورد عینکهای آفتابی مینویسیم که احتمالا تا کنون نمیدانستید و ممکن است دیدگاه شما درباره ی دنیای عینکهای آفتابی را تغییر دهد.

بحث درباره اینکه آیا ابرو ها باید از پشت آنها مشخص باشد یا نه هنوز بی نتیجه مانده است. برخی معتقدند این امر به فرم صورت بستگی دارد. برخی هم معتقدند که دیده شدن ابروها از پشت آن بسیار زشت و زننده است! اینطور به نظر میرسد که هیچ نظر مشترکی در این باره وجود ندارد.

چینی ها در قرن 12 اولین عیـنکـها را اختراع کردند تا هم از چشمانشان در برابر نور خورشید مراقبت کنند و هم بتوانند در دادگاه های قانون حالات صورت خود را مخفی کنند! در واقع ایده ی ساخت عینکهای آفتابی به زمانی قبل تر، یعنی استفاده ی اسکیموهای سرخپوست از آنها برمیگردد. آنها از عینـکها برای کاهش هرچه بیشتر میزان چشم در معرض آفتاب استفاده میکردند.

اواین عینک آفتابی

گفته شده که پادشاه رم، نِرو، در میدان های ورزشی مبارزه ی گلادیاتور ها را از پشت زمرد صیقل داده شده تماشا می کرده است.

التون جان، خواننده ی انگلیسی، بواسطه ی علاقه ی شدیدش به عینکـهای عجیب و غریب معروف شده است. علاقه ای چنان وسیع که باعث الهام ایده ی نمایش “عینـکهای التـون جـان” در سال 1998 شد. پس عجیب نیست که او صاحب بزرگترین کلکسیون عـینکهای آفتابی در جهان است که تعدادشان به 20هزار عدد می رسد!

 

عدسی های پلاریزه و محافظ uv در اوایل سال 1936 اختراع شدند. تا قبل از آن تاریخ عدسی ها با ته رنگ بسیار روشن صرفا برای کاهش دادن میزان اشعه ی آفتاب وارده به چشم استفاده می شدند.

عینـکهای مد روز و معروف ری بن مدل خلبانی درواقع برای مصارف علمی تولید شده اند و نه فشن و مد. آنها در اصل برای خلبانان ارتش نظامی آمریکا و توسط تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به نام های بوش و لامب ساخته شدند و استفاده از آنها نه تنها برای کاهش سر درد و مریضی های ناشی از اشعه های آفتاب بلکه برای کاهش شدت رنگ ها در آسمان و در ارتفاعات بوده است.

در سال 1980 گروه موسیقی راک بنام  ZZ Top یک تک آهنگ به اسم “عـینکهـای آفتابـی ارزان” منتشر کرد.

عـینکـهای آفتابی در سال 1929 و اواخر دهه 30 وارد بازار وسیع آمریکا شده و بعنوان یک وسیله ی جذاب درنظر گرفته میشدند. مجله ی زندگی در مقاله ای درمورد محبوبیت درحال افزایش عینـکهای آفتابی تخمین زد که تنها 25% از آنها با هدف مراقبت از چشمها خریداری شده اند. بقیه، مثل امروزه، بعنوان یک وسیله ی مد روز استفاده شده اند.

rihanna
rihanna

تنها یک کمپانی تولیدکننده وسایل لوکس، 70% عینـکهای آفتابی دنیا را تولید میکند. برند هایی همچون بربری، رالف لورن و شنل توسط کمپانی ایتالیایی به اسم لوکسوتیکا طراحی شده اند و همچنین صاحب برندهایی هنچون ری بن و اوکلی نیز میباشد.

عیـنکهای ارزان قیمت میتوانند به خوبی عیـنکهای گران قیمت در جذب اشعه ی فرابنفش یا UV موثر باشند، اما عـینکهای گران تر معمولا تمام تکنولوژی های لازم برای محافظت از کل چشم را دارا هستند که شامل حذف فرکانس های خاصی از نور آفتاب در شرایط خاص میباشد.

همینطور که متوجه شدید عـینکهای آفتابی چیزی فراتر از وسیله ای صرفا برای مراقبت از چشم میباشند. امروزه عینـکهای آفتابی یک وسیله ی ضروری بوده و هرکس حداقل یک عدد با خود به همراه دارد. شما نیز هم اکنون میتوانید مدل مناسب با صورت خود را با راهنمایی های مشاور فروش ما بصورت اینترنتی از فروشگاه آنلاین و یا بصورت حضوری در فروشگاه گوانجی انتخاب کرده و خریداری فرمایید.

gvinetco

مرکز بینایی‌ سنجی و فروشگاه عینک گوانجی ارايه و فروش معتبرترين برندهاي عينك طبي و آفتابي govanjioptic.com